Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Москва нишком озброює Чорноморський флот в Криму?

Поделиться:

Москва модернізує Чорноморський флот, порушуючи базові українсько- російські угоди щодо військово- морської бази Росії, у тому числі  принцип "тип на тип, клас на клас".

Про це йдеться у матеріалі "ZN.UA".

Так, у середині лютого 2013 десантним кораблем "Азов", в порушення законів і процедур , з Новоросійська до Севастополя був доставлений БТР- 82АМ, новітня модифікація базового для ЗС Росії бронетранспортера БТР -80.

"Після прибуття в Україну нова техніка провела близько тижня на борту десантного корабля і 20 лютого, за кілька годин до відвідування військового містечка в бухті Козача новим міністром оборони РФ Сергієм Шойгу була доставлена в розташування 810-ї бригади морпіхів ЧФ", - зазначається у матеріалі.

На офіційному рівні факт незаконного ввезення бронетехніки на територію України командування ЧФ РФ визнало лише у квітні.

Через прес-службу флоту було заявлено, що "новий бронетранспортер БТР- 82АМ, який має замінити БТР -80, що стоїть на озброєнні російської армії, проходить випробування на полігоні морської піхоти в Севастополі", і що "головна відмінність нової моделі БТР- 82АМ від попередника - автоматична артилерійська установка калібру 30-мм, яка значно підсилила вогневу міць машини".

"У планах російських військових на найближчі роки значиться надходження саме цього типу військової техніки на озброєння що базується в Україні підрозділи морської піхоти ЧФ РФ", - зазначає видання.

Ще одним прикладом порушення двосторонніх угод щодо ЧФ Росії став незаконний введення в Україні нового судна Чорноморського флоту. Наприкінці квітня з Новоросійська до Севастополя прийшов рейдовий буксир нового покоління РБ- 389. Офіційно заявлена мета прибуття - на ремонт.

Простоявши нетривалий час біля причалу нова техніка допоміжного флоту ЧФ взялася за роботу, активно включившись у буксирування російських бойових кораблів і суден в акваторії Севастополя .

Вже 7 травня РБ-389 був задіяний для перешвартовки корабельного складу в парадний стрій в рамках підготовки до святкування 230-ї річниці з дня заснування ЧФ.

Згодом з'ясувалося, що операцію з перегону нового плавзасоба на головну базу Чорноморського флоту в обхід базових угод щодо ЧФ РФ російська сторона готувала заздалегідб: ще у Новоросійську на кормі буксира було видрукувано напис "Севастополь" як порт приписки.

Тепер порушник кордону входить до складу загону суден забезпечення допоміжного флоту ЧФ і покидати українські територіальні води не має наміру.

11 вересня Москва постаралася непомітно провести через морські ворота України черговий караван суден Чорноморського флоту - без жодного на те дозволу. У цей день рятувальний буксир "Шахтар" поспішив завести на буксирі в Севастопольську військово-морську базу ще два допоміжних плавзасоби ЧФ - рятувальний буксир СБ-4 і водолазне судно ВМ-86. Обидва буксируваних судна приписані до Новоросійську.

" Київ обурився і зажадав від незаконного каравану залишити українські територіальні води і чекати розв'язки ситуації, що склалася за межами морських кордонів України", - пише "ZN.UA".

Після узгодження проблемного питання між МЗС двох країн 14 вересня рятувальний буксир СБ-4 і водолазне судно ВМ -86 вже на законних підставах зайшли в Севастополь на ремонт, однак "не виключено, що РБ -4 і ВМ -86 залишаться на постійній прописці в севастопольських бухтах".

Все про: Крим, флот, Росія

Українська правда
05.10.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации