Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Нащадок німецького солдата подарує історичному музею в Києві дзвін із прапорами України та Німеччини

Поделиться:
Національному історичному музею в Києві подарують спеціально відлитий дзвін із зображенням двох прапорів - України та Німеччини.

Про це заявили активісти міжнародного соціального проекту Покликання людини, покликання відносин, покликання країн Дітмар Вайсхайт та Олександр Риженко.

Партнер проекту від Німеччини Вайсхайт зазначив, що Україна та його батьківщина мали непрості сторінки в історії - Другу світову війну. "Мабуть, ці сторінки слід перегорнути і почати думати про загальнолюдські цінності, властиві як українцям, так і німцям", - зазначив він.

"Цей дзвін буде слугувати символом примирення і прохання в українського народу про прощення за вчинки Другої світової війни, за той збиток, який завдала Україні фашистська армія", - заявив Вайсхайт, дід якого під час війни воював на території України.

"Подарунок символічного дзвона Національному історичному музею в Києві означає, що німецька сторона хоче жити з Україною в нових умовах", - заявив у свою чергу український письменник і дослідник Риженко.

Однак, за його словами, лише цим така співпраця не вичерпується. "Ми будемо організовувати спільні зустрічі, обмінюватися фото з сімейних архівів, писати фамільні книги, для того щоб побачити, що та війна принесла страждання обом народам", - сказав він.

Також Вайсхайт зазначив, що проект ніким не фінансується, а є звичайною ініціативою двох людей. Найближчим часом вони як партнери проекту розроблять та оприлюднять план заходів на найближчу перспективу і будуть шукати фінансову підтримку серед громадян Німеччини.

За словами Вайсхайта, у Німеччині є багато людей, які хочуть примирення. З цією метою він збирається докласти всіх зусиль для того, щоб знайти необхідне фінансування і привезти в Тюрингію молодих українців, які хочуть налагоджувати позитивні конструктивні відносини із Німеччиною і прагнуть "виправити потворні сторінки історії і створити новий напрям в об'єднанні українців та німців".

Крім того, за словами Вайсхайта, їхня транскордонна ініціатива буде реалізовувати низку інших проектів, мета яких - сприяти тому, щоб українці розповіли, як вони сприймають Другу світову війну, створити спільний архів листів та фотографій.

"Саме такий підхід дозволить нам перегорнути цю сторінку і розвивати дружні відносини", - переконаний він.

Український партнер у свою чергу також зазначив: "Наш проект зараз є, якщо хочете, індивідуальною ініціативою двох людей. Але проект і його місія - довготривалі в часі. Думаю, що обмін точками зору молодих українців та німців на події Другої світової війни сприятиме зближенню двох народів, яке з часом переросте у дружбу", - заявив Риженко.
Відголос.com
20.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации