Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Сноуден розповів, для чого спецслужби стежили за мільйонами у соцмережах

Поделиться:

Агентство нацбезпеки США стежило за громадянами через їх акаунтами в соцмережах шляхом метаданих про дзвінки та інтернет-активність - для складання комплексних карт соціальних зв'язків громадян.

Про це йдеться в опублікованих матеріалах екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, розміщених на сторінках газети New York Times, пишуть "Аргументи і факти".

За даними Сноудена, в листопаді 2010 року були скасовані обмеження з боку керівництва АНБ і співробітники агентства почали обробляти дані телефонних дзвінків та інтернет-листування для перевірки активності іноземних розвідок в національних мережах.

Як зазначає Сноуден, система прослушки дозволяла зводити дані про телефонні дзвінки в єдину схему з інформацією з відкритих, комерційних та інших джерел, а також інформацією страхових ідентифікаторів, банківських кодів, профілів у Facebook.

"Туди ж потрапили пасажирські списки на транспорті, списки виборчих дільниць та інше. З початку передбачалося, що систему будуть використовувати щодо громадян іноземних держав", - наголошується в матеріалах.

Однак, за словами екс -співробітників адміністрації Білого дому, під програму збору інформації потрапляли і пересічні американці.

"Метадані можуть розповісти дуже багато. Інформація, наприклад, про номери щойно набраного телефону або місця знаходження того, хто телефонує по мобільному дозволяє виявити задум. Це цифровий еквівалент переслідування підозрюваного", - пояснив опубліковані дані професор Джорджтаунського університету Орін Керр.

Як відомо, раніше АНБ визнало факти свідомого перевищення повноважень з боку своїх фахівців.

Після оприлюднення секретних матеріалів про роботу американський спецслужб Едвард Сноуден отримав тимчасовий притулок у Росії, має право вільно пересуватися по території РФ і працювати в країні.

Все про: Сноуден, США

Українська правда
29.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации